Poskytovaná péče

Preventivní prohlídky

Součástí správné péče o Váš chrup jsou pravidelné zubní prohlídky dvakrát ročně. Takto jsou i hrazeny vaší zdravotní pojišťovnou. Součástí prohlídky je vyšetření chrupu, stavu dásní a měkkých tkání v dutině ústní, zhodnocení stavu ústní hygieny a preventivní popř. cílené rentgenové snímky, které jsou schopny zachytit kaz už v jeho počátečním stadiu.

Zubní hygiena

V naší ordinaci dbáme na to, aby pacienti věděli, jak správně o svůj chrup pečovat. Díky správné a pravidelné ústní hygieně si udržíte svůj úsměv krásný a zdravý. Zároveň také prodloužíte životnost vašich výplní a protetických prací. Součástí ošetření je profesionální vyčištění zubů a instruktáž hygieny, kdy Vám ukážeme, jaké pomůcky jsou pro Vás vhodné a jak je co nejefektivněji používat.

Výplně

V případě poškození zubu kazem menšího rozsahu je potřeba defekt vyplnit některým z tzv. výplňových materiálu. V naší ordinaci používáme moderní a vysoce estetické fotokompozitní materiály, skloinomerní materiály a kapslovaný amalgám, který má oproti běžnému přesné chemické složení, tím je zajištěna dlouhodobá stabilita a životnost výplně v dutině ústní.

Endodoncie

Endodoncie je obor stomatologie zabývající se ošetřením kořenových kanálků. To je nutné provést, pokud zubní kaz nebo jiná příčina způsobili infekci v dutině zubu obsahující zubní nerv. Pokud je toto ošetření provedeno kvalitně, zub přesto, že je mrtvý, může fungovat v dutině ústní velmi dlouho. Ošetření provádíme bezbolestně v lokální anestezii, s použitím speciální blány (kofferdam), která zub izoluje od dutiny ústní a tím brání kontaminaci zubu baktériemi z úst. Kořenové kanálky ošetřujeme speciálními strojovými nikltitanovými nástroji a plníme hermetickou výplní, tím je dosažena dlouhodobá funkčnost ošeření. Ošetření kořenových kanálků, pokud má být provedeno správně a kvalitně je časově i finančně náročný výkon, proto musí pacient pečlivě zvážit, zda je ochoten do záchrany zubu investovat.

Stomatochirurgie

V naší ordinaci provádíme prosté extrakce stálých a mléčných zubů i méně obtížné stomatochirurgické výkony. V případě, že se jedná o náročnější stomatochirurgický výkon odešleme pacienta na specializované pracoviště, se kterým dlouhodobě spolupracujeme.

Protetika

Nabízíme fixní (pevné) i snímatelné řešení defektů chrupu.

  • Fixní náhrady: korunky, můstky, nepřímé výplně (onlaye, overlaye), estetické fasety
  • Snímatelné náhrady: celkové snímatelné náhrady, částečné snímatelné náhrady
Dále: dlahy a chrániče proti bruxismu (skřípaní zubů), nosiče pro domácí bělení zubů, atd.

Dětská stomatologie

Péčí o dětské zoubky můžete výrazně ovlivnit stav chrupu Vašeho dítěte v dospělosti. První mléčné zoubky se prořezávají mezi 6.-12.měsícem, to je také doba, kdy byste měli začít s péčí o ně a navštívit s dítětem poprvé stomatologa. Neodkládejte návštěvu, až na dobu, kdy bude mít dítě nějaký problém. Důležité pro zdravé zoubky Vašeho dítěte jsou nejen pravidelné kontroly 2x ročně, ale také pravidelná a důkladná péče o ně. Je samozřejmé, že malé dítě není ještě manuálně tak zručné a schopné si zcela samo zoubky dobře vyčistit, proto je nesmírně důležitá kontrola a tzv. dočištění zoubků, které provádí rodiče.

Bělení zubů

Každý touží po tom mít krásné a bílé zuby. V naší ordinaci nabízíme tzv. domácí bělení zubů. Spočívá ve zhotovení speciálních průhledných nosičů, do kterých si pacient před spaním aplikuje bělící gel cca 2-3 týdny, dokud není dosaženo požadovaného efektu. Důležitá je příprava zubů před samotným bělením – jejich očištění od zubního kamene a pigmentací na dentální hygieně, tím dosáhneme nejlepších výsledků. Pokud jsou v ústech na viditelných místech bílé výplně nebo protetické práce (korunky, můstky), je potřeba počítat s tím, že nedojde k jejich vybělení a většinou je potřeba je po ukončení bělení vyměnit.